Honda E 2EX R34 Platinum White Metallic

Jautājumi un atbildes par elektriskajem automobiļiem

Honda e

Vai elektriskie automobiļi saudzē dabu?

Vai elektrisko automobiļu akumulatorus ir iespējams pārstrādāt?

Akumulatorus, kas darbina elektriskos automobiļus (un hibrīdus), ir iespējams pārstrādāt. Šie akumulatori, kas ir viegli un nodrošina garāku nobraucamo attālumu, ir litija-jonu tipa – tāpat kā portatīvajiem datoriem un mobilajiem tālruņiem. 

Vai elektriskie automobiļi izdala emisijas?

Elektriskajiem automobiļiem nav izplūdes caurules jeb izpūtēja, tāpēc tiem nav emisiju un tos var droši klasificēt kā nulles izmešu automobiļus – tas noteikti nāk par labu pilsētas videi, kur vietējais gaisa piesārņojums ir liela problēma.

1440X810 10 Honda E Design Crystal Blue Metallic

Kādas ir priekšrocības, esot elektriskā automobiļa īpašniekam?

Balstoties uz izmaksām par kilometru, pilnībā elektrisks automobilis Jums varētu izmaksāt mazāk par vienu trešo daļu no benzīna vai dīzeļa automobiļa izmaksām. Tiem ir arī ievērojami nodokļu atvieglojumi un dažādas valsts dotācijas.

Elektriskajiem automobiļiem eļļa nav nepieciešama. Tas nozīmē, ka tiem nav vajadzīga regulāra eļļas maiņa – pretēji degvielas automobiļiem, kam nepieciešama regulāras un nereti dārgas apkopes, – un to uzturēšana galvenokārt ir lētāka.

Jā, elektriskajiem automobiļiem ir nepieciešamas apkopes. Parasti pilnībā elektriskajiem automobiļiem ir tikai šīs galvenās detaļas: elektromotors, borta lādētājs, akumulators un invertors. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc elektrisko automobiļu apkopes ir lētākas un kāpēc salīdzinājumā ar tradicionālajiem benzīna vai dīzeļa automobiļiem tiem nepieciešamas retākas apkopes. Elektromotori ir pierādījuši sevi kā ļoti uzticami, un tiem nepieciešama mazāka uzmanība.

Kā tas ir – braukt ar elektrisko automobili?

1440X810 3 Honda E FAQ Interior
1440X810 2 Honda E FAQ Rear

Elektriskajiem automobiļiem nav pārnesumu, tā ir tieša piedziņa – pa tiešo pie riteņiem. Vienkārši nospiediet akseleratora pedāli, un elektromotors acumirklī nodrošinās vienmērīgu jaudu; tā ir tīra, efektīva un sniedz spēcīgu veiktspēju ar nulli emisijām.

Elektriskajiem automobiļiem nav nepieciešama vairāku pārnesumu manuāla vai automātiska pārnesumkārba. Pretēji iekšdedzes dzinējiem, elektromotoriem ir ļoti plašs jaudas diapazons – tie brauc ar augstiem apgriezieniem –, un viss, kas ir nepieciešams, ir vienkārša fiksētu attiecību transmisija.

Elektriskajiem automobiļiem nav pārnesumu, jo elektromotors tiem nodrošina tiešu piedziņu. Ātrums ir atkarīgs no tā, cik Jūs nospiežat pedāli. Nav nepieciešams sajūgs, jo elektromotors nodrošina griezi no 0 apgr./min uz augšu.

Elektrisko automobiļu nobraucamais attālums mūsdienās stabili pieaug, jo tiek uzlabotas akumulatoru tehnoloģijas. Šodien pilnībā elektriskie automobiļi ar vienu uzlādi viegli nobrauc apmēram 160 kilometrus, un daži jaunākie modeļi spēj nobraukt vairāk nekā 320 km. 

Jums mājās būs jāuzstāda uzlādes rozete un jāplāno braucieni tā, lai garākajos uzlādi varētu veikt pa ceļam, kad tas būs nepieciešams. Kad vien Jūsu elektriskais automobilis ziņo, ka akumulators tuvojas izlādei, vienkārši uzlādējiet to. Tas ir tik vienkārši, kā ieslēgt elektrisko tējkannu.

APMEKLĒJIET DĪLERI

APMEKLĒJIET DĪLERI

Uz tikšanos!

ATRAST DĪLERI