3100X1330 Fb

HONDA PASAULE RĪTDIENAS HONDA AUTOMAŠĪNAS

ZILAS DEBESIS MŪSU BĒRNIEM

Mūsu vides sauklis visā pasaulē ir “Zilas debesis mūsu bērniem”. Šo frāzi labi pazīst mūsu inženieri, kas pirmoreiz to izmantoja septiņdesmitajos gados kā uzmundrinošu saukli, izstrādājot CVCC dzinēju. Viņi parādīja, ko ir iespējams panākt ar oriģinālu domāšanu, un ar šo sentenci mēs lepojamies vēl šodien.
MŪSU CO2 MĒRĶI

MŪSU CO2 MĒRĶI

Ambiciozie mērķi, kurus esam sev nosprauduši. Mēs esam sev nosprauduši vairākus ambiciozus vides mērķus. Līdz 2020. gadam Honda automašīnām ir jāsasniedz par 30 procentiem zemāks CO2 izmešu līmenis, nekā tas bija 2001. gadā. Mēs plānojam ievērojami samazināt arī citus kaitīgos izmešus, lai palīdzētu saglabāt gaisu mūsu pilsētās tīru visas cilvēces priekam.

Emisiju ambīcijas

Emisiju ambīcijas

Līdz 2050. gadam mūsu mērķis ir vēl lielāks. Mēs vēlamies uz pusi samazināt mūsu globālā autoparka CO2 izmešu apjomu, salīdzinot ar mūsu 2001. gada modeļiem. Šis mērķis attiecas uz visām Honda automašīnām, nevis tikai uz pārdotajiem jaunajiem modeļiem. Realitātē tas nozīmē, ka Honda automašīnām būs jānodrošina par 80–90% mazāk CO2 nekā 2001. gada modeļiem. Ieguvumi klientiem un videi ir acīmredzami.

CLARITY

CLARITY

H spēks
Honda Clarity bija tehnoloģiska revolūcija. Mēs atklājām šo ūdeņraža degvielas šūnu konceptautomobili 2006. gadā un drīz pēc tam arī ierobežota izlaiduma ražošanas versiju (FCX Clarity), kas kļuva par pasaulē pirmo komerciāli pieejamo degvielas šūnu automobili.

Otrā paaudze
Jaunākā versija, Clarity FCV, ir pieejama atsevišķiem klientiem Eiropā, kuri palīdz mums vēl vairāk pilnveidot un pārbaudīt elektriskās braukšanas koncepciju. Viss, ko mēs iemācīsimies no Clarity, tiks izmantots, lai izstrādātu mūsu nākamās paaudzes modeļus un ilgtermiņa nākotni.

HONDA RAŽOŠANAS CIKLS

Pilnveidojam ražošanas procesus.

Novērtējot automašīnas ietekmi uz vidi, Honda inženieri aplūko ikvienu tā kalpošanas laika posmu. Mēs to saucam par Honda dzīves cikla novērtējumu (Honda Lifecycle Assessment) jeb LCA. Tas palīdz mums pilnībā samazināt mūsu ražošanas un ekspluatācijas ietekmi uz vidi.

Kopīgi centieni
Tie sākas jau izstrādes pirmajos posmos, un to mērķis ir samazināt ražošanas ietekmi, kā arī visu to piegādātāju ietekmi, kas piegādā detaļas mūsu rūpnīcām automobiļu izgatavošanai. Mēs palīdzam arī Honda dīleriem kļūt zaļākiem.

Pārstrādāts saturs
Vislielākā automobiļa ietekme uz vidi ir tā kalpošanas laikā. Šajā laikā rodas aptuveni trīs ceturtdaļas no visām automobiļa radītajām CO2 emisijām. Tāpēc mūsu drosmīgie CO2 mērķi ir tik svarīgi. Atbilstoši ES “Par nolietotiem transportlīdzekļiem” direktīvai Honda automašīnas ir pārstrādājamas – vairāk nekā 90% mūsu automašīnu izejmateriālu var izmantot atkārtoti.